Pojedinačno prvenstvo BiH u tavli

Proteklog vikenda održano je Pojedinačno prvenstvo BiH u tavli.

Turnir je održan u organizaciji TK Donji Vakuf i TS BiH.

Na turniru je učestvovao 81 igrač iz 10 klubova, članova Tavla saveza u BiH.

  • Treće mjesto osvojio je Samir Lendo, član TK Travnik iz Travnika.
  • Drugo mjesto osvojio je Mensur Rahimić, član TK Velež iz Mostara.

Državni prvak za 2026. godinu je Omer Dervišbegović, član TK Jablanica iz Jablanice.

Omer je ovom titulom kompletirao obje titule pojedinačnog prvaka BiH, te postao prvi igrač koji je osvojio titulu državnog prvaka u kategoriji tavle i backgammona.